pondělí 11. listopadu 2013

MINKY, MINKY, MINKY 2

Naše milé a milí :), 

Rok s rokem je pryč a my jsme byli už tak minky-iově vybraní, že jsme opět museli všechny ty ňuchňáčky dokoupit pro radost naši i Vaši :). 

A že máme zase o kousek lepší cenu než loni, o tom nepochybujte! :)

Pro ty, kteří se se slovem MINKY setkávají poprvé :) - čtěte specifikaci níže, prosím :).

Než se začtete, prozradím Vám ještě různé zdroje inspirací, kde můžete (a samozřejmě nejen tam :)) čerpat nápady pro Vaše dílka, díla i veledíla :). A věřte mi, že pokud minky jednou vyzkoušíte, budete se k němu velmi rádi vracet (i na opakované žádosti svého okolí :)). 

Kam tedy pro inspiraci :): 
  1. Shannon Fabrics - BLOG VÝROBCE
  2. Shannon Fabrics - TUTORIALS (návody zdarma).
  3. Shannon Fabrics - PINTEREST (stovky inspirativních fotografií z celého světa).
  4. Mellu obchůdek - FOTOGALERIE (děkujeme našim skvělým zákaznicím, které s námi sdílejí svá dílka a radosti :)).

MINKY materiály jsou materiály, které jednou pohladíte a budete se k nim vracet znovu a znovu...a znovu. 

***********

MATERIÁL: 100% POLYESTER
ŠÍŘE: cca 140cm/150cm

OBECNÁ DOPORUČENÍ PRO ŠITÍ (ŠVADLENKY SE ZKUŠENOSTMI URČITĚ RÁDY DOPLNÍ - DĚKUJI :)): 

- Abyste zabránili neustálému vypadávání drobných "cuclíků" z míst, kde jste právě střihli, látku pořádně vyklepejte, případně i přeperte. 

- Po ruce mějte patchworkové (nebo jiné vhodné :)) pravítko a řezák, ušetříte si nervy při stříhání látky (materiál je pružný a smekavý). 

- Šijte s pomocí kráčející patky a šířkou stehu max.3-3,5mm.

- Ničeho se nebojte! :)


************
 
Neskutečně jemné na dotyk, hřejivé, hladivé, tulivé. Ideální na miminkovskou deku, spodní stranu quiltu, na oblečení, do kalhot, jako šálka, nákrčník, čepice (dejte dvojitě :)), na polštářek, na mazlíčka pro prťousky :). Prostě na všechno, kde potřebujete mít hlaďonký pocit :). Můžete je použít buď samostatně nebo po různu stříhat a kombinovat :).

Materiál lehce pruží. Kombinovat ho lze i s bavlnou, díky které maximálně vynikne, i když je jednobarevný :).  Velmi oblíbené…:). U nás skvěle funguje deka z cuddle fleecu obšitá bavlněnou designovkou - puntíkem (děkujeme, Peti :)).

Jako hlavního dodavatele minky i nadále preferujeme firmu Shannon Fabrics, které věříme my i Vy a věří jí i spousta dalších velkých firem v USA a po celém světě.

Fungují od roku 1995 a ne nadarmo si je za jediného licenčního partnera vybraly i samotní "Kaufmanovci" (Robert Kaufman Fabrics) či Andover.

Mottem SF je "Making the World a Softer Place", tj. "Děláme svět jemnějším."Všechny materiály jsou certifikované a zdravotně nezávadné dle testů odpovídajícím USA normám (US Consumer Product Safety Commission and the Consumer Product Safety Improvement Act).

V základní nabídce obchůdku jsou tyto druhy minky od SF

- NOVINKA - Rose cuddle (v barevnostech Raspberry a Yellow):  Vlas chloupků je stylizován do huňatých růžiček, které jsou prostě famózní :). Oproti avizované růžové a zelinkavé, nám dorazila správná sytá fialkovorůžová a jiná "zelená" :) - jemná vanilková (dofotíme, vystavíme :)).

http://www.umelluzinky.cz/umelluzinky/eshop/5-1-METRAZ-MINKY-FLEECE/1028-3-ROSE-CUDDLE


- Cuddle Dimple - ťuplíkaté minky alébrž minky s ťuplíky :) /minky protlačované/ (ňuchňáčci, tulítka, hračky, deky, oblečení, šály, nákrčníky, čepice, zavinovačky...)

http://www.umelluzinky.cz/umelluzinky/eshop/5-1-METRAZ-MINKY-FLEECE/1025-3-MINKY-S-TUPLIKY


- Cuddle Fleece - klasický hřejivý fleece s delším chloupkem (mikiny, tepláky a jinak vše, co již bylo zmiňováno :) POZOR - MENŠÍ ŠÍŘE - CCA 140CM.

http://www.umelluzinky.cz/umelluzinky/eshop/5-1-METRAZ-MINKY-FLEECE/428-2-Shannon-Fabrics/5/3118-OBOUSTRANNE-MINKY-CUDDLE-FLEECE


- Designové minky - minky s potiskem od licencovaných autorů přímo pro SF (doobjednané oblíbené vzory a novinková bílá autíčka).

http://www.umelluzinky.cz/umelluzinky/eshop/5-1-METRAZ-MINKY-FLEECE/1027-3-DESIGNOVE-MINKY


Ačkoliv jsem se snažila upravovat i katalogová fota co to šlo (SF je má velmi nekvalitní, neostré, občas barevně neodpovídající), ani zdaleka Vás možná neosloví tolik, jako kdybyste tento úžasný materiál viděli naživo :). Kdo to štěstí měl, áchuje jen při zaslechnutí slova "minky" :)). 

Pokud budete při rozhodování váhat, kterou barvu vybrat, rádi Vám poradíme, případně pošleme vzoreček, abyste se mohli osobně seznámit :). 

Nahlédněte tedy do obchůdkových minky novinek a nechte se pohladit :). 

Krásné dny plné pohody a aspoň 3 pohlazení denně přeji :), 

Vaše Mellu ťuplíkatá :)

PS: Naše holky takhle strhly u nich ve školce "dečkovou vlnu". S malinkými designovými dečkami ("ňuchkami") spinkají "po o" a některé ostatní děti se k nim postupně přidaly (a nejen s designovkami od nás :)). Různě si je drží a dávají pod hlavu a jsou nesmírně spokojené :). Najděte si důvod, proč se poňuchat, i Vy :)!

Žádné komentáře:

Okomentovat